Maldivlerin Bilinmeyen Gerçekleri
Asya,  Maldivler,  Vizesiz Ülkeler

Maldivlerin Bilinmeyen Gerçekleri

Fotoğraflardan hayran kaldığınız Maldivler;  bembeyaz kumu, yemyeşil palmiye ağaçları ve muhteşem doğasıyla sanki cennetten bir köşe gibi gözleri kamaştırıyor. Hint okyanusunda bulunan Maldivler’de 1200 tane adadan  281 ‘ inde yaşam varken bunların 86 tanesi Otel Ada yani tatil köyü şeklinde kullanılıyor . Peki hayallerinizi süsleyen Maldivler hakkında bilmedikleriniz var desem !? İşte Maldivlerin Bilinmeyen Gerçekleri ..

Alıntı..

Maldivler müslüman bir ülkedir. Fakat bunu müslümanlığın aşırı muhafazakar kesimi olarak düşünmelisiniz. Bu yüzden havalimanından itibaren kıyafetinizin çok açık olmaması dikkat etmeniz gereken bir husustur. Ben tatile geldim umrumda değil diyorsanız halkın kafir bakışlarına mahkumsunuz.

Paradise Island-Maldivler

Maldivlerde tatil yapabileceğiniz birçok ada bulunuyor, fakat bütçe olarak baktığınızda  iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunların ilki sadece 4-5 yıldızlı otellere ayrılmış olan Otel Adalardır. Yalnız bilmelisiniz ki bu adalarda tatil yapmak bütçenizi zorlayacak ve sizi nasıl zengin olabilirim düşencesine itecek.

Guraidhoo Adası-Maldivler

İkinci seçenek ise Maldiv halkının yaşadığı yerel adalar olacak. Orta gelirli bir vatandaş olduğunuzu düşünürsek  yerel adalarda tatil yapmak size avantajlı gelecek. Olur da balayı yada tatilinizi yerel bir adada yapmayı düşünürseniz derhal bu karardan vazgeçin.  

Guraidhoo Adası Bikini Beach-Maldivler  

Yerel adalar her ne kadar ulaşım ve konaklama olarak size daha uygun gelse de deniz bakımından muhteşem  bir görüntü sunmayacak. Bakımsız plajları, yüksek tur fiyatları ve plansız inşa edilmiş evleri göz zevkinizi bozacak ve paranızla rezil olacaksınız.

Guraidhoo Adası-Maldivler

Plajlar dedim ama belki de sizin girebileceğiniz sadece bir plaj olacak yani öyle elinizi kolunuzu sallayarak her yere girip çıkamayacaksınız. Maldiv halkından uzak , sadece bikinili bayanların girdiği ‘Bikini Beach ‘ plajlarında denize girmek zorundasınız . Kalan tüm yerler ise  Maldiv halkını kullanımı için ayrılmış. Ee hani burası balayı ülkesiydi ? Niye bu kadar dışlandık ki ?

Maldivler

Yerel adaların çoğunda hava karardıktan sonra dışarıya çıkmak neredeyse imkansız. Tabi eğer ışıklandırmasız ve kapkaranlık bir sahilde her an neyle karşılaşacağızı bilememek hoşunuza gidecekse size iyi tatiller diyorum 🙂

Guraidhoo Adası-Maldivler

Eğer kaldığınız yerel ada herhangi bir Otel Adaya yakınsa  günübirlik  Otel adaya geçmeyi düşünebilirsiniz. Bu fikir her ne kadar kulağa hoş ve basit bir şey gibi gelse de neredeyse imkansız diyebilirim. Adaya transfer ücretinden tutun plajını kullanmak bile oldukça pahalı. Yani direk gidip otelde konaklasanız belki de ücrette çok bir fark olmayacak 🙂

Maldivler'de gezilecek yerler
Paradise Island-Maldivler

Fotoğraflarda gördüğünüz bembeyaz kumu, berrak denizi ve yemyeşil palmiye ağaçlarını Otel Adalarında görecek ve hayran kalacaksınız.  İşte burası cennetten bir köşe diyeceksiniz ve otele verdiğiniz parayı yada bıraktığınız böbreğinizi unutacaksınız 😀

 
Paradise Island-Maldivler  

İstediğiniz yerde denize girebilecek , yavru köpek balıkları ve belki hayatınızda ilk defa karşılaşacağınız balık türleri ile birlikte yüzebileceksiniz. Aman ha sakın vatoz balıklarına çok yaklaşıp zehirden nasibinizi almayın , abartmayın ! Bir de hava karardığında sahilde yürüyüş yapabilecek ve yerel adadaki gibi bir an önce sabah olsun diye oda da dua etmeyeceksiniz.  Daha saymadığım bir çok avantajı ile gerçek tatili Otel Adalarında yapacaksınız.

①⓪

Alıntı..

Maldivlerde içki satışı ve kullanımı yasak ve ihlali halinde büyük cezai yaptırımları beraberinde getiriyor. Bu yüzden ülkeye girişte uyanıklık yapıp yanınızda alkol getirmeyin. Alkol satışı yalnızca Otel Adalarında serbest. 

①①

 
Maldivler  

Maldivler adalardan oluştuğu için vergi ücretini farklı ülkeler ile kıyasladığımızda oldukça yüksek . %12 vergi , %11,2 Hizmet bedeli ve günlük kişi başı 6 $ çevre harcı ödemek zorundasınız.

Maldivlerin ilerleyen yıllarda sular altında kalacağı söylentileri her ne kadar doğru olmasa da burası hayatınızın bir bölümünde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir ülke. Anlattığım gibi , eğer olur da bu ülkeye tatile gelirseniz mutlaka Otel Adalarını tercih edin yada rotanızı Seyşeller , Phuket ,Tanzanya gibi ülkelere çevirin. Bu karar gerek bütçeniz gerekse iç organlarınız için daha sağlıklı olacak 🙂

Maldivlerin bilinmeyen gerçekleri artık biliyorsunuz . Eğer buraya gelmeye karar verdiyseniz daha fazla bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz. Oteller hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz de BURAYA bir göz atın derim.

Translate »
error

Hayat Paylaşınca Güzel

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.