Düsseldorf'ta gezilecek yerler
Almanya,  Avrupa,  Schengen Ülkeleri

Düsseldorf’ta Gezilecek Yerler

Ren Nehri kıyısına kurulmuş olan Düsseldorf adını Düssel Nehrinden almıştır.Türkiye’den uçakla 3 saat uzaklıkta olan Düsseldorf’un para birimi Euro’dur. Resmi dili Almancadır. Türkiye’den iki saat geridedir. Schengen vizesi ile ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.  ➡ Düsseldorf’ta gezilecek yerler  ➡

DÜSSELDORF’TA NERELERİ GÖRMELİYİZ?

MARKTPLATZ

Düsseldof’un ana meydanıdır.Ortasında Jan Wellem Heykelinin yer aldığı meydanda Noel zamanında çeşitli süslemelerle Noel pazarları kuruluyor.Ayrıca pek çok festival ve etkinlikte bu meydanda düzenleniyor.

Marktplatz-Düsseldorf

KÖNİGSALLEE

Şehrin kalbi olan Königsallee, dünyanın en lüks bulvarlarından biridir.Birçok ünlü giyim mağazalarının ve hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu,şehrin en ünlü caddesidir.Ayrıca Königsallee’de ağaçlar arasında bulunan kanal,suya yansıyan ağaç gölgeleri ve yüzen nilüferleri ile Königsallee’ye güzel bir ambiyans katıyor.

Königsallee-Düsseldorf

➡ Düsseldorf’ta gezilecek yerler  ➡

Königsallee-Düsseldorf

 

Königsallee-Düsseldorf

ST.LAMBERTUS KİLİSESİ

Gotik bir yapıda olan kilise 1394 yılında inşa edilmiştir.Mütevazi ufak bir avluya sahip olan bu kilise Königsallee bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Düsseldorf

➡ Düsseldorf’ta gezilecek yerler  ➡

Düsseldorf

ALTSTADT

Düsseldorf için old town(eski şehir) olarak bilinen yer Alstadt bölgesidir.Ren nehrinin iki kıyısına kurulmuş olan şehrin Altstadt tarafı turistik bölge olarak daha baskındır. Aşağıda göstericek olduğum diğer gezilecek yerlerin tümü Altstadt bölgesinde yer alıyor.

Altstadt-Almanya

 

Altstadt-Almanya

 

Altstadt-Almanya

RHEİNUFER

Düsseldorf‘ta görülmesi gereken tarihi bir yürüyüş yoludur.Değişik ağaçların paralel olarak gittiği bu yürüyüş yolunun hemen yanında Ren Nehri bulunuyor.

Rheinufer-Düsseldorf

BURGPLAZT 

Kale Meydanı olarak bilinen, Ren Nehri kıyısında sakin bir meydandır.Meydanda Schifffahrt yani denizcilik müzesi bulunuyor.Eğer ilginiz varsa bu kaleyi  ziyaret edebilir terasındaki kafede bir şeyler içerek Ren Nehri manzarasını izleyebilirsiniz.

Burgplatz Schlossturm Kulesi-Düsseldorf

MEDİENHAFEN

Almanca ismi Medienhafen yani Medya Limanı olan bu liman Düsseldorf’un Liman bölgesinde bulunuyor.Şehrin en güzel mimarisine sahip olan bu bölgede kafeler,müzeler ve oteller bulunuyor.Frank Gehry’nin imzasını taşıyan Neuer Zollhof üç ayrı binadan oluşuyor.

RHEİNTURM

Medienhafen bölgesinde bulunan, Düsseldorf’un simgesi haline gelen Rheinturm ‘un türkçe anlamı Ren Kulesidir.240 metre yüksekliğinde olan bu kule kominikasyon için kullanılmaktadır.İnşaatı 1979 yılından 1981 yılına kadar sürmüştür.Saat 10:00-23:00‘a kadar açık olan kulenin terasından Düsseldorf’u panaromik olarak izleyebilirsiniz.

Ren Kulesi-Düsseldorf

DÜSSELDORF’TA ULAŞIM

Almanya’nın Düsseldorf şehri metropol bir şehirdir.Şehir içi toplu ulaşım ağı yaygın olduğu için her yere metro,tramvay ve otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Biletinizi otomatik makinalardan yada büfelerden alabilirsiniz.Biletinizi kullanırken toplu taşımaların içerisindeki makinalardan onaylatmanız gerekiyor.Aksi takdirde yakalanırsanız ceza alabilirsiniz.

DÜSSELDORF’TA NE YENİR?

Imbiss olarak adlandırılan kızartılmış patates atıştırmalık olarak sıklıkla tüketilen yiyeceklerin başında geliyor.Onun dışında bira seviyorsanız uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.Son olarak çikolatanın ülkesi Almanya’dan çikolata almadan dönmeyin 🙂

Düsseldorf genel anlamıyla güzel fakat diğer Almanya şehirlerine göre bence biraz sakin ve sönük kalıyor 🙂 Tabi  siz nasıl düşünürsünüz bilemiyorum 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere ..

 

Translate »
error

Hayat Paylaşınca Güzel

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.