Caracas'ta gezilecek yerler
Amerika,  Venezuela,  Vizesiz Ülkeler

Caracas’ta gezilecek yerler

Avila dağları eteklerine kurulu olan Venezuela’nın başkenti Karakas (Caracas) ülkenin başkenti ve en büyük şehridir. Türkiye’den aktarmalı uçuş ile 16 saatte bu ülkeye gelebilirsiniz. Resmi dili İspanyolca olan ülke Türkiye’den 7 saat geridedir.Yaz aylarında yüksek sıcaklık ve nem olduğu için bahar aylarında ziyarete daha uygundur. Para birimi Venezuela Bolivarı(VEF)’dır.  ➡ Caracas’ta gezilecek yerler ➡

Avila dağları Venezuela

Venezuela Nasıl Bir Ülke ?

1830 yılında bağımsızlığını ilan eden Venezuela günümüz de dahil birçok siyasi ve ekonomik kriz yaşamaktadır. Durum böyle olunca yaşanan iç karışıklıklar sebebiyle ülkede yaşanması güç bir hale gelmiştir.  Bu ülkeyi gezmeye gelmeli miyim ? derseniz şuan için buraya gelmenin tehlikeli olduğunu söyleyebilirim.

Venezuela Video ;

Caracas’ta Gezilecek Yerler ?

Bolivar Meydanı

İsmini ülkenin kahramanı Simon Bolivar’dan alan bu meydan Caracas’ın merkezinde bulunmaktadır. Çevresinde bulunan kapalı alışveriş merkezlerinde güvenlik biraz daha üst seviyede olduğu için buralarda vakit geçirebilirsiniz.

Caracas Katedrali

Simon Bolivar ve ailesinin gömülü olduğu bu katedral merkeze yakın bir konumda bulunuyor.

Avila Milli Parkı

Teleferikle Karakas’a kuş bakışı bakabileceğiniz Avila milli parkı yeşillikler arasında Karakas’ta görülmesi gereken yerler arasına giriyor.

Marina Grande Plajı

Vargas bölgesinde bulunan Marina Grande Plajı muhteşem bir plaj olmasa da temiz bir suya sahip ve Caracas’a göre biraz daha güvenli. Havalimanına yakın konumda bulunan bu plajın etrafında bir çok kaliteli otel bulunuyor.

Marina Grande Plajı- Venezuela

➡ Caracas’ta gezilecek yerler ➡

Vargas-Venezuela

Angel Şelalesi

Melek şelalesi olarak bilinen Angel şelalesi dünyanın en yüksek şelalesidir. Canaima Ulusal Parkı içerisinde bulunan bu parka gelmek için öncelikle  Karakas’tan Canaima hava limanına gelmeniz gerekiyor. Sonrasında şelaleyi yukarıdan görmek için küçük uçaklarla yapılan turdan satın almanız gerekiyor çünkü kara yolu ile ulaşımı bulunmuyor. Uçak biletlerini hava limanlarından bulabilirsiniz.

➡ Caracas’ta gezilecek yerler ➡

Önemli Bilgiler !!!

  1. Ülkeye geldiğinizde mutlaka kaliteli ve havalimanına servisi olan bir otelde kalın. Böylece otele nasıl gideceğim diye düşünmek zorunda kalmazsınız.
  2. Ülkede ATM  kesinlikle kullanamıyorsunuz. Yanınızda nakit para getirmek zorundasınız. Getirdiğiniz parayı bozdurmak için de Karaborsaya başvurmanız gerekiyor. Döviz değişimi için resmi kuruluşlar bulunuyor fakat çok fazla kesinti olduğu için tercih edilmiyor.
  3. Verdiğiniz 20-30 dolar size tomar para halinde geldiğinde şaşırmayın. Para değeri o kadar düşük ki o paraları görünce zengin olmuş hissine kapılabilirsiniz  🙂
  4. Dışarıya çıktığınızda yanınıza hiç bir değerli eşya ve takı almayın. Hatta değersiz olsa bile saat, takı gibi aksesuarlar kullanmayın ve dikkat çekmeyen kıyafetler giyin.
  5. Ülkede genellikle fotoğraf ve video çekmek yasak. Eğer görürseler sizi uyarabilirler.
  6. Markette satılan bazı ürünleri ülkede bulamayabilirsiniz.
  7. Taksi kullanmak isterseniz mutlaka resmi ve güvenilir bir taksi kullanın.
  8. Ülke ekonomik krizde olduğu için götürdüğünüz parayla çok rahat bir şekilde kalırsınız fakat güvenlik faktörü parayı bile arka planda bırakıyor.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Translate »
error

Hayat Paylaşınca Güzel

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.