Abu Dabi'de gezilecek yerler
Asya,  Birleşik Arap Emirlikleri,  Vizeli Ülkeler

Abu Dabi’de Gezilecek Yerler

Yıl boyu sıcak olan , yaz aylarında ise nefes alamayacak dereceye gelen kavurucu sıcaklar ülke insanlarını alışveriş merkezlerinde vakit geçirmeye mahkum bırakmış. Her ne kadar yerel halk tarafından kabullenilmiş bir durum olsa da farklı ülkelerden gelenleri zorlayacağı aşikar ➡ Abu Dabi’de Gezilecek Yerler ➡

Genel Bilgiler

Abu Dabi Birleşik Arap Emirliklerinin başkentidir. Arapçada Ceylan toprakları anlamına gelen Abu Dabi ; tarihi yapıları, denizi ve çölü ile size farklı tatil seçenekleri sunacaktır. Abu Dabi Türkiyeden uçakla 4 saat sürmektedir. Para birimi Dirhem (AED) ‘dir . Resmi dili ise Arapçadır. Abu Dabi vizeli bir ülkedir. Vize hakkında bilgiye http://etihad.com‘dan ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında 45 dereceye kadar çıkan sıcakların gezinizi etkilemesini istemiyorsanız ilkbahar ve sonbahar aylarında gelmeniz daha doğru olacaktır.

Emirates Palace

2005 yılında açılan, otel ve konferans merkezi olarak bilinen Emirates Palace lüks iç dizaynı ile 5 yıldızlı otel olmanın hakkını veriyor.Binanın dış renginde ise Arap Çölü’nde bulunan farklı kum tonlarının kullanılması ise dikkat çeken diğer ayrıntıdır.

Emirates Palace için 034 nolu otobüsü kullanabilirsiniz.

NOT ! Emirates Palace ve diğer kapalı alanları ziyaret edecekseniz bayanlarda kısa şort, etek ve askılı ; erkeklerde ise şort ve atletle içeriye girmek yasaktır.

Abu Dabi'de gezilecek yerler
Emirates Palace

Etihad Towers

Emirates Palace otelin hemen karşısında yer alan Etihad Towers , beş kuleli bir bina kompleksidir. İçerisinde ofisler, daireler ve otel bulunmaktadır.

Abu Dabi'de gezilecek yerler
Etihad Towers

Qasr Al Watan

Saray kalesi olarak bilinen Qasr Al Watan , Abu Dabi’de bulunan en eski taş binadır. Birleşik Arap Emirlikleri’nin geçmişi ve kültürü hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz burası doğru adres olacaktır.

Qasr Al Watan , Emirates Palace ‘a yakın mesafede bulunuyor.

Abu Dabi'de gezilecek yerler
Qasr Al Watan

Corniche Street

Corniche yolu, sahilin hemen yanına yapılmış olan 8 kilometrelik yürüyüş yoludur. Corniche plajı da hemen Corniche yolu üzerinde bulunuyor, fakat aşırı sıcaktan dolayı plajlar bomboştu.

Corniche yolu için 005, 007 , 009, 011 ,022, 026, 063 ,065 , 069, 071 nolu Marina otobüslerini kullanabilirsiniz.

Abu Dabi'de gezilecek yerler
Corniche Street

Marina Mall

Corniche yolu üzerinde bulunan Marina Mall Abu Dabi’deki en iyi alışveriş merkezlerinden biridir.

Marina Mall için 005 yada 011 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Abu Dabi'de gezilecek yerler
Marina Mall

Bunun dışında Abu Dabi’de Gezilecek Yerler ,

  • Sheikh Zayed Grand Mosque (Şeyh Zayed Camii ) (094 nolu otobüs ile )
  • Al Jahili Fort (Kale)
  • Qasr al- Hosn
  • Saadiyet Adası

mutlaka görmeniz gereken diğer yerlerdir.

Abu Dabi Ulaşım

Sıcak yaz günlerinde Abu Dabi’yi gezmek her ne kadar zor olsa da otobüs ve taksileri kullanarak kısa sürede olsa serinliyorsunuz. Bir yerden bir yere yürüme mesafesi kısa gibi görünse de 45 derecede yürümek bir süre sonra serap görmenize sebep olacaktır 😀 Bu yüzden taksi kullanmanın dışında 10 Dirhem’e Abu Dabi kart satın alarak kısa mesafelerde de otobüsleri kullanıp gezinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Tek yön otobüs ücreti 2 AED’ dir.

Otobüsü yalnızca plastik Abu Dabi Kart satın alarak kullanabiliyorsunuz. Kart dışında otobüste elden ücret alınmıyor. Ayrıca kart yalnızca tek bir kişi tarafından kullanıldığı için birilerinden sizin için de ödeme yapması mümkün olmuyor.

Havalimanı terminal 1 ve 2 den A1 otobüslerine binerek şehir merkezine 4 AED’ ye ulaşabilirsiniz. Taksiyle gelmek isterseniz de ücreti Max 80-90 AED tutuyor.

Asya ülkeleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz https://gezginpiyanist.com/category/asya-kitasi-gezilecek-ulkeler/ ‘ i ziyaret edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Translate »
error

Hayat Paylaşınca Güzel

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.